Prichádza MONACObet liga!

Druhá liga dnešným dňom mení názov. Generálnym partnerom sa stáva spoločnosť MONACOBET. Na pôde Slovenského futbalového zväzu podpísali 2,5 ročný kontrakt zástupca spoločnosti Monacobet Dušan Bánovský a prezident SFZ Ján Kováčik.

 

„Veľmi nás teší príchod nového generálneho partnera pre druhú ligu. Nepôjde iba o marketingové plnenie a to že na náš štadión pribudnú nové reklamné plochy. Monacobet prinesie súťaže pre našich fanúšikov a čo je najdôležitejšie finančný sponzoring klubu za účasť v druhej lige a to historicky najväčší od nášho vstupu do druhej ligy“, povedal Lukáš Ranik športovo-marketingový manažér MŠK Púchov.

 

 

Zástupca MONACObet Dušan Bánovský deklaroval ciele spoločnosti v spojitosti s partnerstvom so SFZ. „Do projektu vstupujeme s cieľom poskytnúť slovenskému futbalu stabilnú a kvalitnú platformu, ktorá priláka nielen domácich, ale aj zahraničných fanúšikov v rámci MONACObet ligy. Chceme podporovať mladé talenty, chceme zvýšiť konkurencieschopnosť a atraktivitu slovenského futbalu na slovenskej a tiež na medzinárodnej scéne.“

 

Na MONACObet ligu sa môžu tešiť fanúšikovia naprieč celým Slovenskom, od Myjavy po Humenné, alebo od Komárna po Dolný Kubín. Zmluvu uzatvorili obidve strany na obdobie dva a pol roka (do konca súťažného ročníka 2025/2026), s možnosťou predĺženia kontraktu. V histórii súťaží, ktoré riadia orgány SFZ, je to výnimočný počin. „Takú pomoc, akú dostanú kluby v MONACObet lige už od jarnej časti súťaže, nikdy predtým nedostali. Bude to významná pomoc najmä pre kluby,“ konštatoval prezident SFZ Ján Kováčik.

 

 

Podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti MONACObet, jej vízia spočíva v budovaní silnej, dynamickej a konkurencieschopnej futbalovej ligy, ktorá bude založená na princípoch férovosti, transparentnosti a inovácií. „Veríme, že takto vytvoríme zdravé a udržateľné prostredie pre rozvoj futbalu na Slovensku. Súťaž bude zároveň platformou pre prezentáciu partnerov a sponzorov, ktorí sa rozhodnú podporiť tento ambiciózny projekt. Naším zámerom je budovanie udržateľnej a atraktívnej súťaže, ktorá bude zaujímavá nielen pre hráčov a fanúšikov, ale aj pre širokú verejnosť. Chceme, aby MONACObet liga bola synonymom kvalitného futbalu, inovácií a zábavy.“

 

Úvodné kolo jarnej časti MONACObet ligy je na programe už v piatok 1. marca, MŠK Púchov sa v rámci prvého kola MONACOBET ligy predstaví v sobotu 2. marca na pôde MŠK Považská Bystrica. Derby zápas budete môcť sledovať naživo aj na televízii JOJ ŠPORT.