Na slovíčko s manažérom klubu Marekom Šimáčkom

 

  

 

 

Aké zmeny nastali v klube počas letnej prestávky ?

 

Prvou zásadnou zmenou bolo poverenie Štefana Ondričku na pozíciu konateľa MŠK Púchov,

čím sa v priebehu krátkeho obdobia podarilo rozbehnúť investície do zveľadenia areálu, čo si

môžete všimnúť hneď pri vstupe na futbalový štadión.

 

Čo sa týka „A mužstva“ v prvom rade bolo za cieľ udržať pokope úspešný káder z minulej sezóny, čo sa nám viac-menej podarilo. Z kádra odišli Marek Zuziak do Borčíc, Peter Rypák a Marek Bartoš do Dunajskej Lužnej. Do mužstva sme získali dve posily, zo spomínanej Dunajskej Lužnej sa vrátili z hosťovania Lukáš Luhový a Samuel Bielik. Mrzí ma zranenie Mareka Svoradu, ktorý si prípravnom zápase s Novým mestom zlomil členok a bude chýbať po väčšinu jesennej časti.

 

V mládeži sa udiali zásadné zmeny pri trénerskom obsadení mládežníckych mužstiev. Ako hlavnú zmenu by som spomenul, že trénerom staršieho dorastu bude Eduard Pagáč, ktorý naposledy viedol ligovú Senicu. Ďalším krokom je systematická práca s mládežou tak aby metodika tréningu v celom klube išla jedným smerom podobne ako je to nastavené napríklad v Žiline alebo Trenčíne. 

 

 

Aké sú ciele klubu?

 

                Už dlhší čas sa netajím zámerom vybudovania umelého trávnatého ihriska, ideálne v areáli klubu. Verím, že sa v tomto smere pohneme ďalej, pretože v dnešnej dobe je nevyhnuté mať zabezpečený tréningový proces počas celého roka. 

 

                V mládeži je prioritou ako posledné roky udržať starším žiakom U15 prvoligovú príslušnosť, čo by znamenalo najbližšie tri roky účasť v projekte Grassroots a tým pádom zaujímavý prísun finančných prostriedkov zo strany SFZ. Máme záujem aj o prípravku kde budeme znova organizovať nábory do klubu tak aby sme podchytili už v čo najskoršom veku deti, ktoré majú záujem o šport. 

 

A v neposlednom rade je cieľom prilákať viac ľudí na futbal, pretože v poslednom období aj napriek dobrým výsledkom mužov je návštevnosť nízka. Ako lákadlo by mohli prispieť derby zápasy s Belušou alebo Lednickými Rovňami, prípadne Slovenský pohár v ktorom sme postúpili do 3. kola kde v domácom prostredí privítame majstra Slovenska a účastníka Európskej ligy AS Trenčín