Predvianočný rozhovor s manažérom klubu Marekom Šimáčkom

Ako by ste zhodnotili jesennú časť súťaže?

Úvod jesennej časti sme mali vynikajúci. Darilo sa nám herne i výsledkovo. Potom prišiel zápas s Komárnom, v ktorom sme podali herne slušný výkon. No výsledok 0:1 a disciplinárne prehrešky z tohto zápasu nás poznačili na dlhšie obdobie. K tomu sa pridalo množstvo zranených hráčov a z pozitívnej vlny sme preskočili na tú negatívnu. Nedobré výkony vyvrcholili dvoma vysokými domácimi prehrami proti Pohroniu a Šamorínu. Konečné 6. miesto po jeseni je mierne za našim očakávaním, ale verím tomu, že v jarnej časti sezóny sa posunieme v tabuľke ešte vyššie.

S čím vládla spokojnosť a naopak v čom sa chcete zlepšiť?

Ako som už spomenul. Zo začiatku nám veľmi dobre fungovala defenzíva aj ofenzíva mužstva. Mali sme najlepšiu obranu a taktiež veľa gólov sme strieľali. No následne sa naši kľúčoví hráči zranili a stratili sme rovnováhu. Zlepšiť jednoznačne musíme disciplínu. Veľmi veľa času sme hrali v oslabení nakoľko sme inkasovali neskutočné množstvo červených kariet.

Lukáš Letenay je najlepší strelec súťaže. Ostane v kádri aj na jar?

Lety je rodený strelec. Dovolím si tvrdiť, že na Slovensku nie je mnoho hráčov podobného typu. Mal vynikajúcu jeseň čoho výsledkom je 15 gólov + 2 asistencie. To sú perfektné štatistiky. Pritom ešte dva zápasy nehral kvôli zraneniu a následne musel hrať s maskou na tvári. Prirodzene je o neho záujem. Ozvalo sa mi viacero klubov zo Slovenska, Čiech, ale i zahraničia. Niektoré kluby už poslali aj konkrétne ponuky no zatiaľ nie je nič definitívne dohodnuté.

Ako to vyzerá s kádrom, pribudne niekto, niekto odíde?

Nejaké zmeny určite budú, ale nechceme robiť výrazný zásah do mužstva. Pre nás bude výraznou posilou už návrat Adriána Kopičára po zranení. Myslím, že dôjde k trom - štyrom zmenám. Máme vyhliadnutých hráčov, ktorí by zvýšili kvalitu mužstva, ale taktiež je okrem Letyho záujem aj ďalších našich hráčov takže uvidíme, čo z toho sa zrealizuje.

Čo si od nových posíl sľubujete?

V prvom rade sa obzeráme len po hráčoch, o ktorých sme presvedčení, že sú lepší ako tí, ktorí sú momentálne v mužstve. S realizačným tímom sme mali sedenie takže vieme, na ktorých pozíciách sa potrebujeme zlepšiť a posilniť.

Patrik Mráz bude pokračovať?

Áno, samozrejme. Pokiaľ je zdravý je na svojom poste najlepší v lige!

Plán zimnej prípravy je hotový? Máte už presný zoznam prípravných zápasov?

Pripravovať sa budeme najmä v domácich podmienkach a presný harmonogram prípravných zápasov už je hotový:

13. januára      Myjava – Púchov

20. januára      Kroměříž – Púchov

24. januára      Púchov – Kvášov

27. januára      Skalica – Púchov

03. februára     Galanta – Púchov

10. februára     Brno – Púchov

17. februára     Zlínsko – Púchov

24. februára     Častkovce - Púchov

Aká je finančná situácia v klube? Sponzori? Partneri klubu?

Klub je v dobrej kondícii a stabilizovaný. Je to samozrejme vďaka mestu a našim sponzorom, ktorí v neľahkej dobe podporujú klub začo im patri moje poďakovanie! Postupne nám pribúdajú noví partneri klubu takže je našou ambíciou, aby klub aj v tomto smere naďalej napredoval.

Ako ste spokojní s prácou v mládeži? Dorast, žiaci, prípravka, dievčatá?

Dobrá práca našich mládežníckych trénerov sa prejavuje keďže každý rok sa niektorí z našich dorastencov dostanú do A mužstva prípadne do mládežníckych reprezentácii Slovenska. Tento rok do diania v A mužstve zasiahli viacerí naši dorastenci(Lacko, Vavrík, Čmelo, Jánovský) či už v lige alebo Slovenskom pohári. Dvere majú do Áčka otvorené a je len nich ako sa o túto možnosť stať sa členom A mužstva „pobiiú“.  Na tom máme postavenú klubovú filozofiu, aby sa čo najviac odchovancov dostalo do Áčka a otvorili sme im tak dvere dostať sa do veľkého futbalu. V žiackych kategóriách musíme popracovať na doplnení kádrov nakoľko v niektorých družstvách potrebujeme zvýšiť kvalitu. V kategórii prípraviek sa tešíme neustálemu nárastu počtu hráčov, ale i hráčiek, čo je veľmi dobrý predpoklad do budúcnosti. Veľmi ma teší progres nášho družstva dievčat, ktoré pod vedením trénerov Remiša a Burianca napreduje nielen čo sa týka počtu hráčok, ale najmä kvality.

Rozostavaný je priestor za bránou na hlavnom ihrisku? Aký je zámer? Kedy to bude hotové?

Zámer je vybudovať na ploche za bránou tréningové ihrisko pre mládež tak, aby zapadlo do konceptu výstavby nového futbalového štadióna. Som presvedčený, že najbližšej dobe budú vypísané projekty na športovú infraštruktúru, do ktorých sa určite budeme chcieť zapojiť a vybudovať tak ďalšiu hraciu plochu pre možnosti rozvoja našej mládeže.

Bol predstavený projekt futbalového štadióna? Kedy by sa mohlo začať s realizáciou projektu?

Ako som už spomenul v najbližšej dobe budú určite predstavené projekty štátu alebo zväzu na realizáciu a výstavbu novej futbalovej infraštruktúry a my sa budeme určite usilovať byť v týchto projektoch úspešní. Súčasný štadión už má svoj vek a je v záujme nás všetkých, aby sme dopriali púchovčanom štadión, na ktorý by boli hrdí a radi naň chodili.

Na záver by som chcel popriať našim priaznivcom, fanúšikom a všetkým, ktorí nás podporovali počas celého roka šťastné a v pohode prežité vianočné sviatky a úspešný vstup do nového roka 2024.