MŠK Púchov štartuje novú futbalovú sezónu!

Po mesačnej letnej futbalovej príprave štartuje dnešným úvodným kolom III. Tipos liga. Naši muži sa v úvodnom kole predstavia na pôde Nových Zámkov už dnes o 17. hodine. Aké zmeny nastali v našom kádri? Kto prišiel do nášho Áčka a kto naopak odišiel? To už sa dozviete v našom dnešnom článku.

 

Naši futbalisti začali letnú prípravu začiatkom júla, odohrali celkovo 5 prípravných zápasov a jeden pohárový. „S letnou prípravou sme spokojní, aj keď bola veľmi krátka. Odohrali sme kvalitné prípravné zápasy, vyskúšali si nových hráčov, všetko splnilo svoj účel,“ hodnotí úvodom manažér futbalového klubu MŠK.

 

 

Aké zmeny nastali v našom kádri?

„Dá sa povedať, že kostra mužstva ostala pokope, čo nás veľmi teší. Po sezóne sme sa rozlúčili s Patrikom Hrnkom, Danielom Valašíkom, Matejom Zavadzanom, Marekom Gajdošíkom. Peťovi Liptákovi sa čoskoro narodí bábätko a z rodinných dôvodov sa rozhodol  odísť naspäť do Lednických Rovní.“

 

 

Poďme sa pozrieť na nové príchody. Troch nových hráčov sme mohli vidieť už v Slovnaft cupe. O akých hráčov ide? „ Z hosťovania sa nám vrátil brankár Tino Strelčík, prišiel pravý obranca Rasťo Ozimý odchovanec žilinského futbalu, ktorý pôsobil naposledy v treťoligovej Tepličke. Ďalej ofenzívny záložník Patrik Krčula, taktiež odchovanec žilinského futbalu , ktorý prichádza z českého druholigového Frýdku-Místku. Veľmi ma teší, že sa nám na poslednú chvíľu podarilo nahradiť útočnú kvalitu Mareka Gajdošíka príchodom prvoligového útočníka Mateja Kosorína z FK Senica, ktorý k nám prišiel na polročné hosťovanie. Ďalej sa k nám pridal záložník Adrián Turza z Prievidze a Roman Rosina z Beluše. Myslím si, že sa nám odchody hráčov podarilo adekvátne nahradiť,“ hovorí futbalový manažér Marek Šimáček.

 

 

Všetko je teda pripravené na dnešný štart tretej ligy. Naši futbaloví fanúšikovia si budú môcť  chlapcov  MŠK prvýkrát pozrieť na domácom trávniku už túto stredu 8. augusta. V treťom kole Slovnaft cupu hostíme fortunaligovú Dunajskú Stredu, čo bude určite púchovský futbalový sviatok.