MŠK Púchov štartuje do druhej ligy posilnený o päť nových hráčov

Po mesiaci a pol od konca tretej ligy a krátkej letnej príprave štartuje futbalový klub MŠK Púchov do druhej ligy. V nej nás čaká množstvo atraktívnych súperov a celý klub sa na účinkovanie v druhej slovenskej súťaži veľmi teší. Počas letnej prestávky zmenil klub hlavného trénera a posilnil sa o niekoľko nových hráčov.

 

„Po ukončení spolupráce s trénerom Eduardom Pagáčom, ktorý sa rozhodol ísť do klubu FK Senica sme sa snažili nájsť vhodného adepta, ktorý by nadviazal na jeho prácu a herný štýl, ktorým sa mužstvo prezentovalo. Na trénera Vladimíra Cifraniča sme dostali veľmi dobré referencie a po niekoľkých osobných stretnutiach, kde sme si vzájomne predstavili možnosti a prácu v klube, sme sa dohodli na spolupráci,“ hovorí v úvode manažér klubu Marek Šimáček.

 

 

Pozitívnou informáciou pre našich fanúšikov je, že postupový káder MŠK ostal takmer celý pohromade a do nášho A mužstva pribudlo niekoľko kvalitných futbalistov. „Do kádra pribudlo päť nových hráčov, z FK Poprad prišiel útočník Štefan Holíš, ktorý pochádza z Novej Dubnice. Ďalšou posilou je ofenzívny hráč Leroy Mugove, ktorý naposledy hrával prvoligovú súťaž v Namíbii a má skúsenosti aj z druhej českej ligy. Ďalej na hosťovanie do nášho klubu pribudol obranca Stanislav Lacko z MŠK Žilina a stredopoliar Martin Vlček z Interu Bratislava. Som veľmi rád, že sa nám podarilo tesne pred štartom dotiahnuť príchod mládežníckeho reprezentanta do 20 rokov a nášho odchovanca Púchovčana Mariána Pišoju z AS Trenčín, ktorý má niekoľko prvoligových štartov. Káder, ktorý vybojoval postup do druhej ligy zostal takmer nezmenený, čo ma veľmi teší. A pevne verím, že noví hráči ktorí pribudli do mužstva napomôžu úspešnému pôsobeniu klubu v druholigovej súťaži,“ pokračuje Marek Šimáček.

 

Po krátkej letnej príprave štartujeme druhú ligu už túto sobotu na pôde kvalitného súpera zo Skalice. „Príprava bola veľmi krátka, absolvovali sme v nej štyri prípravné zápasy, v ktorých sme dvakrát zvíťazili a dvakrát prehrali. Pozitívne je, že sa v príprave nikto vážne nezranil a hráči tak mohli absolvovať plnú tréningovú záťaž. Dúfam, že sme na súťaž dobre pripravení a všetci v klube sa na ňu tešíme,“ dodáva futbalový manažér MŠK Marek Šimáček.