MŠK Púchov odštartoval zimnú prípravu!

Futbalový klub MŠK Púchov odštartoval v utorok 8. januára zimnú prípravu na jarnú časť Tipos tretej ligy. Prvýkrát pod krídlami MŠK zimovali naši futbalisti na vynikajúcom prvom mieste. Futbalový klub čaká dvojmesačná intenzívna príprava s množstvom zaujímavých prípravných zápasov.

 

„Základ v zimnej príprave je vždy práca s loptou, silu sme trošku zmenili oproti minulému roku, viac sa zameriame na vlastné telo. Samozrejme prípravné hry a práca na systéme. Všetko budeme chcieť vyladiť v prípravných zápasoch“, hovorí v úvode tréner MŠK Eduard Pagáč.

 

A ako sa pozdávajú podmienky na trénovanie nášmu trénerovi? „Myslím si, že podmienky na trénovanie nám môže závidieť nie treťoligové, ale prvoligové mužstvo.“ MŠK Púchov využíva na prípravu krytú futbalovú arénu sTC. Ciele nášho klubu musia byť taktiež smelé nakoľko do jarnej časti budeme vstupovať z prvého miesta. „Mojim cieľom bude, aby sme do každého zápasu išli s tým, že ho vyhráme. Dúfam, že sa nám ich podarí vyhrať čo najviac“, dodáva tréner Eduard Pagáč.

 

     

 

Štandardne počas zimnej prestávky dochádza aj k obmene kádra. Priorita manažéra MŠK bola udržať úspešný jesenný káder pokope. „Čo sa týka odchodov, odišiel naspäť do Afriky Sibanda, ktorý bude hrať v najvyššej súťaži v Zimbabwe. Z dôvodu dlhodobého zranenia sme ukončili spoluprácu s Matejom Kosorínom, ktorý sa vrátil do Senice. Spoluprácu sme ukončili aj s Andrejom Turzom, ktorý sa nepresadil v základnej zostave“, hovorí o odchodoch futbalový manažér Marek Šimáček.

 

MŠK Púchov samozrejme pracuje aj na nových posilách A mužstva. „V klube sú na skúške niekoľkí hráči, o ktorých by sme chceli doplniť náš káder, má to však jednu zásadnú požiadavku a to kvalita a výkonnosť hráča. Chceme posily, ktoré budú prínosom pre naše mužstvo. Zatiaľ na skúške máme Juraja Martinčeka zo Žiliny, Patrika Chovana zo Senice. Zatiaľ ešte neprezradím meno, ale máme rozjednaného výborného a skúseného útočníka, ktorý naposledy hrával poľskú ekstraklasu. Na menách sa pracuje a verím, že v priebehu januára ešte nejakých hráčov vyskúšame. Na začiatku februára by sme chceli mať káder uzavretý“, dodáva Marek Šimáček.    

 

Harmonogram prípravných zápasov MŠK Púchov:

19.1.  Uherský Brod - MŠK Púchov   14:00

22.1.  Krásno nad Kysucou - MŠK Púchov

26.1.  Petržalka - MŠK Púchov

2.2.    FK Pohronie - MŠK Púchov    13:00

13.2   MŠK Žilina B - MŠK Púchov    18:00

16.2.  Častkovce - MŠK Púchov

23.2.  Myjava - MŠK Púchov

2.3.    Slovan Bratislava B - MŠK Púchov    11:00