Púchovský futbal oslavuje storočnicu a vstupuje do novej sezóny, pozrite si tlačovú konferenciu MŠK pred štartom druhej ligy.

Už tento víkend odštartujeme v Košiciach nový ročník druhej ligy zápasom proti FC Košice. Pri tejto príležitosti zorganizoval futbalový klub MŠK Púchov tlačovú konferenciu, z ktorej Vám prinášame videozáznam.

 

 

„Príprava klubu na novú sezónu prebehla v domácich podmienkach, bola pestrá. Najzásadnejšia zmena nastala na poste hlavného trénera klubu. Angažovali sme známe meno pre Púchovského fanúšika ide o rodáka, Lukáša Kaplana. V kádri došlo k niekoľkým zmenám. Dres Púchova si už neoblečú Leroy Mugove (Lehota pod Vtáčnikom), Pilát (Kvašov) a dvojica Haviar a Kvaššay (obaja Domaniža). Novými tvárami v červeno – čiernom drese sú Rypák z Dunajskej Lužnej, Raffay z Podbrezovej, Kapusniak z Krásna nad Kysucou a dvojica mladých Trenčanov Petro a Matejka. Pred novým ročníkom nemáme nejaké veľké oči. Hlavným cieľom je vyhnúť sa súbojom o vypadnutie, najlepšie by sa nám dýchalo niekde v strede tabuľky. Chceme hrať pekný atraktívny futbal s chlapcami, ktorí majú vzťah ku klubu, teda sú našimi odchovancami. Ak sa nám toto podarí, budem spokojný so sezónou,“ povedal počas tlačovej konferencie manažér mužstva Marek Šimáček.

 

Púchovčanov povedie v ročníku namiesto Vladimíra Cifraniča Lukáš Kaplan. „Boli sme asi jedným z prvých mužstiev, ktoré začalo prípravu na nový ročník už v polovici júna. Nakoľko som tím nepoznal, chcel som prípravu začať čo najskôr. Odohrali sme sedem prípravných zápasov, boli tu horšie, ale aj lepšie zápasy. Partia v kabíne je výborná takže dúfam, že sa nám podarí dobre odštartovať druhú ligu“, uviedol tréner Kaplan.

 

 

„Príprava bola sedemtýždňová, takže bolo dosť času sa fyzicky pripraviť na ťažkú súťaž. Nejakí hráči odišli, niekoľko chlapcov prišlo. Môžem povedať za kabínu, že partia je skutočne silná a sú v nej kvalitní hráči. Určite máme nato, aby sme sa vyhli zostupovým priečkam. Chceme na ihrisku predviesť sympatické výkony a už sa všetci tešíme na štart druhej ligy“, povedal jeden z najskúsenejších hráčov MŠK Patrik Mráz.

 

Klub oslavuje v tomto roku sto rokov, čo si pripomenieme aj na špeciálnych dresoch, ktoré budú potlačené zlatou číslicou sto a budú si ho môcť zakúpiť aj naši fanúšikovia. „Ide o špeciálnu limitovanú sadu dresov. Štartom nového ročníka, chceme oficiálne spustiť oslavu storočnice futbalu v meste Púchov. Je to fantastické, že futbal v Púchove existuje sto rokov a má za sebou množstvo úspechov.,“ ozrejmil viceprimátor mesta Púchov Lukáš Ranik.

 

 

Káder A-tímu

Kristián Strelčík, Peter Pilný - Michal Riška, Tomáš Kopiš, Rastislav Ozimý, Martin Petro, Stanislav Lacko, Jakub Michlík, Juraj Martinček, Peter Rypák, Daniel Pilný, Matej Vápeník, Péter Varga, Patrik Mráz /C/, Matej Loduha, Kingsley Iheme, Ondrej Matejka, Tobias Raffay, Slavomír Kapusniak, Jakub Pavlovič

 

Záznam z tlačovej konferencie: